Southeast Cross Country Association - Kids
Southeast Cross Country Association - Kids
2019 Blueberry Hill Results
PMMC | WP | BH | MER | CR | NOAH | CB | BF | MC | DC | MIN | MM
Overall Youth/Girls
Place Racer# Racer Name Brand Class Laps Total Time Lap 1 Lap 2
1 222 Luke Conn TM Youth A 2 0:39:15.842 0:19:50 2 0:19:25 1
2 10 Cole Smith KAW Youth A 2 0:39:19.073 0:19:42 1 0:19:37 2
3 30 Harrison Herron KTM Youth A 2 0:39:20.071 0:19:51 3 0:19:29 3
4 41 Jarred Brannon HON Youth A 2 0:39:54.380 0:20:07 5 0:19:47 4
5 1754 Jonathan Chappell KTM Youth A 2 0:39:55.708 0:20:06 4 0:19:49 5
6 121 Austin Cruise YAM Youth A 2 0:40:42.449 0:20:29 6 0:20:13 6
7 19 Nate Mccutcheon YAM Youth A 2 0:40:44.010 0:20:32 8 0:20:12 7
8 60 Gavin Brasher HUS Youth A 2 0:40:53.981 0:21:00 9 0:19:53 8
9 901 Samuel Wilson HUS Youth A 2 0:41:06.627 0:20:31 7 0:20:35 9
10 522 Caiden Whitehead KAW Youth A 2 0:41:57.742 0:21:02 10 0:20:55 10
11 5 Pearce Yeargan SUZ Youth B 2 0:42:55.696 0:21:24 11 0:21:31 11
12 130 Zack Smith KAW Youth A 2 0:44:14.025 0:22:23 15 0:21:51 12
13 1106 Gabe White KTM Youth B 2 0:44:31.897 0:22:07 13 0:22:24 13
14 29 Davian Hill KAW Youth B 2 0:44:33.009 0:22:05 12 0:22:28 14
15 124 Layeson Tutor SUZ Youth B 2 0:44:44.526 0:22:17 14 0:22:27 15
16 55 Austin Hughes KTM Youth B 2 0:47:04.112 0:23:42 17 0:23:22 16
17 15 Jaden Painter KTM Youth B 2 0:47:45.014 0:23:32 16 0:24:13 17
18 26 Reese Sims KAW Youth B 2 0:49:08.079 0:24:40 19 0:24:28 18
19 1324 Cole Blocker Youth A 2 0:49:26.160 0:24:14 18 0:25:12 19
20 39 Mack Cauthen HUS Preteen A 2 0:50:14.183 0:27:22 22 0:22:52 20
21 1687 Nickolas Shrewsbury KTM Youth B 2 0:50:21.825 0:25:33 20 0:24:48 21
22 211 Landon Clayton HUS Preteen A 2 0:51:37.995 0:27:34 23 0:24:03 22
23 31 Brooks Turner KAW Youth B 2 0:52:54.222 0:27:05 21 0:25:49 23
24 334 Bradyn White KAW Preteen A 2 0:54:09.850 0:27:37 24 0:26:32 24
25 199 Noah Walker KTM Preteen A 2 0:54:46.492 0:30:57 28 0:23:49 25
26 2207 Grayson Cook KAW Youth B 2 0:54:48.857 0:29:23 26 0:25:25 26
27 99 Jacob Seiffert KTM Preteen A 2 0:55:21.573 0:29:27 27 0:25:54 27
28 504 Catie Brown KTM Girls 2 0:57:37.144 0:31:14 30 0:26:23 28
29 53 Carson Longshore KAW Preteen A 2 0:58:34.831 0:32:29 33 0:26:05 29
30 21 Eli Jones KAW Preteen A 2 0:59:02.764 0:31:04 29 0:27:58 30
31 44 Catherine Seiffert KAW Girls 2 0:59:04.791 0:31:47 31 0:27:17 31
32 105 Tanner Williams KAW Youth B 2 1:00:08.439 0:32:39 35 0:27:29 32
33 12 William Collins KAW Youth A 2 1:00:47.151 0:29:00 25 0:31:47 33
34 120 Phillip Arnold KTM Preteen A 2 1:01:09.055 0:35:46 37 0:25:23 34
35 22 Jack Johnson HON Preteen A 2 1:01:18.221 0:32:16 32 0:29:02 35
36 23 Georgia Cauthen KTM Girls 2 1:07:26.272 0:32:36 34 0:34:50 36
37 118 Courtney Brasington Girls 2 1:08:43.159 0:36:26 40 0:32:17 37
38 1576 Hunter Warren Youth A 2 1:09:21.838 0:36:23 39 0:32:58 38
39 88 Cooper Wisdom Preteen A 2 1:11:47.019 0:35:55 38 0:35:52 39
40 85 Alex Brame KAW Youth B 2 1:12:46.646 0:34:10 36 0:38:36 40
41 1587 Ean West Preteen A 1 0:43:06.263 0:43:06 41
42 1344 Tucker sims Youth B 1 0:48:54.143 0:48:54 42
43 98 Griffin Albright YAM Youth B 1 1:11:41.533 1:11:41 43
DNF 111 Walker Alexander HUS Youth A 0
DNF 218 Kyle Alexander HUS Youth A 0
DNF 305 Braxton Jones KTM Youth A 0
DNF 2222 Kane Robison Youth B 0