Southeast Cross Country Association - Kids
Southeast Cross Country Association - Kids
2018 Bradley Farm Results
CR | WF | PMMC | BH | WP | HH | MM | CB | BF | YF | MIN | MC
Overall Youth/Girls
Place Racer# Racer Name Brand Class Laps Total Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 227 Cade Copeland KAW Youth A 3 0:47:10.270 0:15:45 1 0:15:36 1 0:15:49 1
2 111 Walker Alexander HUS Youth A 3 0:47:54.807 0:16:17 2 0:15:42 2 0:15:55 2
3 222 Luke Conn TM Youth A 3 0:48:31.869 0:18:13 8 0:14:36 3 0:15:42 3
4 281 Maxton Hickman KAW Youth A 3 0:48:49.884 0:16:42 3 0:16:08 4 0:15:59 4
5 218 Kyle Alexander HUS Youth A 3 0:49:12.312 0:22:10 28 0:11:09 5 0:15:53 5
6 60 Gavin Brasher YAM Youth B 3 0:50:37.489 0:17:30 5 0:16:08 6 0:16:59 6
7 41 Jarred Brannon YAM Youth B 3 0:51:28.170 0:17:29 4 0:16:45 7 0:17:14 7
8 901 Samuel Wilson HUS Youth B 3 0:51:56.659 0:17:59 7 0:16:48 9 0:17:09 8
9 723 Walker Mitchell KTM Youth A 3 0:52:11.643 0:17:57 6 0:16:52 10 0:17:22 9
10 10 Cole Smith KAW Youth B 3 0:53:05.261 0:18:29 10 0:17:19 12 0:17:17 10
11 304 Zack Smith KAW Youth A 3 0:53:22.085 0:26:43 39 0:08:40 11 0:17:59 11
12 522 Caiden Whitehead YAM Youth B 3 0:53:46.850 0:18:47 12 0:17:18 13 0:17:41 12
13 112 Chase Helms KAW Youth A 3 0:54:08.590 0:18:18 9 0:17:56 14 0:17:54 13
14 309 Blake Arreola KTM Youth B 3 0:54:59.362 0:19:18 16 0:17:53 15 0:17:48 14
15 19 Nate Mccutcheon YAM Youth A 3 0:55:12.955 0:19:16 15 0:17:58 16 0:17:58 15
16 124 Layeson Tutor KAW Preteen A 3 0:55:28.785 0:19:22 17 0:18:13 17 0:17:53 16
17 289 Ethan Jenkins KTM Youth B 3 0:56:29.885 0:19:16 14 0:19:04 21 0:18:09 17
18 413 Justin Beard Preteen A 3 0:56:33.210 0:19:32 18 0:18:35 20 0:18:26 18
19 17 Preston Lindley KAW Preteen A 3 0:56:40.949 0:19:49 19 0:18:10 19 0:18:41 19
20 1106 Gabe White KTM Youth B 3 0:57:00.619 0:20:09 21 0:18:25 23 0:18:26 20
21 26 Reese Sims KAW Youth B 3 0:58:41.986 0:19:14 13 0:18:38 18 0:20:49 21
22 47 Dylan Englebert KAW Preteen A 3 1:02:33.021 0:20:30 22 0:19:23 24 0:22:40 22
23 15 Jaden Painter KTM Preteen A 3 1:02:36.052 0:19:53 20 0:18:29 22 0:24:14 23
24 334 Bradyn White KAW Preteen A 3 1:02:40.458 0:21:22 27 0:19:57 27 0:21:21 24
25 116 Megan Rogers YAM Girls 3 1:03:12.526 0:21:18 26 0:20:21 29 0:21:33 25
26 98 Griffin Albright KTM Preteen A 3 1:03:17.992 0:20:50 25 0:20:31 28 0:21:56 26
27 31 Brooks Turner YAM Youth B 3 1:03:38.280 0:20:32 23 0:20:19 25 0:22:47 27
28 789 Caleb Reing Youth B 3 1:03:44.888 0:24:30 34 0:19:22 31 0:19:52 28
29 730 Cara Belcher HON Girls 3 1:03:52.186 0:22:15 29 0:21:03 30 0:20:34 29
30 135 Kendall Edwards KAW Youth B 3 1:06:52.773 0:20:35 24 0:20:17 26 0:26:00 30
31 274 Cade Holder Youth A 2 0:34:43.382 0:18:42 11 0:16:01 8
32 8 Cooper Goff KAW Preteen A 2 0:44:56.480 0:23:29 30 0:21:27 32
33 145 Brittany Brasher HON Girls 2 0:46:11.549 0:23:48 31 0:22:23 33
34 87 Natalie McGraw KAW Girls 2 0:46:12.310 0:24:04 32 0:22:08 34
35 305 Braxton Jones KTM Youth B 2 0:49:13.869 0:25:19 35 0:23:54 35
36 46 Brooke Adams YAM Girls 2 0:50:09.668 0:24:09 33 0:26:00 36
37 12 William Collins KAW Youth A 2 0:50:45.615 0:27:10 42 0:23:35 37
38 113 William Walker HON Youth B 2 0:51:27.465 0:26:14 37 0:25:13 38
39 117 Aaron Walker HON Youth B 2 0:54:10.583 0:26:23 38 0:27:47 39
40 1345 Camden McMillan Preteen A 2 0:56:09.217 0:27:08 41 0:29:01 40
41 89 James Myers KTM Youth A 2 0:57:28.678 0:27:00 40 0:30:28 41
42 85 Alex Brame Youth B 2 1:00:00.077 0:29:20 43 0:30:40 42
43 2213 Pj Rank KAW Youth A 1 0:25:52.160 0:25:52 36
44 43 Cole Englebert HUS Preteen A 1 0:37:58.208 0:37:58 44
45 2207 Grayson Cook KAW Youth B 1 0:43:08.733 0:43:08 45
DNF 987 Andrew Dobbins Youth B 0
DNF 1865 Brodie Wright Youth A 0
DNF 1278 Gabriel Ferguson Youth B 0
DNF 535 Jess Mclain KAW Youth A 0
DNF 606 Stacy Higginbotham YAM Girls 0
DNF 105 Tanner Williams KAW Youth B 0