Southeast Cross Country Association - Kids
Southeast Cross Country Association - Kids
2020 Blueberry Hill II Results
DC | BH | WF | PMMC | CB | MC | MER | MM | BHII
Overall Youth/Girls/Preteen A
Place Racer# Racer Name Brand Class Laps Total Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 274 Davian Hill KAW Youth B 3 0:39:50.197 0:13:10 1 0:13:21 1 0:13:19 1
2 523 Bentley Mcgraw KAW Youth A 3 0:42:21.577 0:14:43 7 0:14:07 5 0:13:31 2
3 1687 Nickolas Shrewsbury KTM Youth A 3 0:42:40.906 0:13:52 3 0:14:09 2 0:14:39 3
4 10 Brandon Sanford HUS Youth B 3 0:42:48.544 0:14:12 4 0:14:05 4 0:14:31 4
5 15 Jaden Painter KTM Youth B 3 0:43:22.801 0:13:50 2 0:14:12 3 0:15:20 5
6 120 Phillip Arnold KTM Preteen A 3 0:44:16.844 0:14:52 8 0:14:25 6 0:14:59 6
7 812 Hunter Warren KAW Youth A 3 0:44:20.067 0:14:34 5 0:15:07 8 0:14:39 7
8 124 Layeson Tutor SUZ Youth B 3 0:44:43.161 0:14:36 6 0:14:58 7 0:15:09 8
9 33 Evan Pruitt- Gillespie KTM Youth B 3 0:45:17.772 0:16:04 9 0:14:34 9 0:14:39 9
10 5344 Lillian Howerton Youth A 3 0:45:47.496 0:16:58 13 0:14:15 10 0:14:34 10
11 1119 Cayden Grantham YAM Youth B 3 0:47:56.182 0:16:20 10 0:15:48 11 0:15:48 11
12 53 Carson Longshore KAW Youth B 3 0:49:23.102 0:16:52 12 0:16:21 12 0:16:10 12
13 159 Sawyer Clayton KTM Preteen A 3 0:49:29.633 0:17:25 15 0:16:03 14 0:16:01 13
14 211 Landon Clayton HUS Preteen A 3 0:49:53.181 0:18:08 16 0:16:01 15 0:15:44 14
15 21 Eli Jones KAW Youth B 3 0:50:42.127 0:17:01 14 0:16:19 13 0:17:22 15
16 917 Tyler McMullin HON Youth A 3 0:51:15.387 0:22:07 29 0:14:42 24 0:14:26 16
17 76 Luke Higginbotham KTM Youth A 3 0:52:28.611 0:16:44 11 0:17:56 16 0:17:48 17
18 19 Hunter Higginbothan KTM Youth B 3 0:53:35.426 0:19:16 23 0:17:19 22 0:17:00 18
19 612 Kylan King KAW Youth A 3 0:54:04.113 0:18:32 18 0:18:04 23 0:17:28 19
20 254 Brisden Higginbotham YAM Preteen A 3 0:55:24.787 0:18:39 19 0:17:12 18 0:19:33 20
21 101 Cooper Wisdom YAM Preteen A 3 0:55:52.168 0:18:43 20 0:17:35 19 0:19:34 21
22 252 Chad Jones KTM Youth A 3 0:57:16.898 0:22:14 30 0:17:35 27 0:17:27 22
23 87 Natalie Crawford HON Girls 3 0:58:20.557 0:18:15 17 0:18:20 21 0:21:45 23
24 50 Rhett Sims TM Youth A 3 0:59:08.030 0:19:23 24 0:19:24 25 0:20:21 24
25 39 Mack Cauthen HUS Preteen A 3 0:59:43.961 0:18:59 21 0:15:54 17 0:24:50 25
26 212 Tylon Windham KAW Youth A 3 1:06:11.725 0:22:40 32 0:17:04 26 0:26:27 26
27 732 Elijah Hill KTM Preteen A 2 0:36:24.546 0:19:08 22 0:17:16 20
28 922 Tucker Sims YAM Youth B 2 0:40:31.978 0:20:57 26 0:19:34 28
29 127 Shaun Evans KAW Youth B 2 0:41:00.319 0:19:50 25 0:21:10 29
30 14 Taylor Henderson HUS Preteen A 2 0:46:32.410 0:22:28 31 0:24:04 30
31 114 MacKinlay Locklear HUS Youth B 2 0:47:42.553 0:21:51 27 0:25:51 31
32 1102 Rylen Becker HON Youth A 2 0:49:43.155 0:25:14 33 0:24:29 32
33 726 Carson Grantham KTM Preteen A 2 0:57:40.244 0:26:35 34 0:31:05 33
34 716 Emma Jean Bailey YAM Girls 2 1:02:01.563 0:32:49 35 0:29:12 34
35 199 Noah Walker YAM Preteen A 1 0:21:55.640 0:21:55 28
36 141 Landen Avant YAM Youth B 1 0:52:00.850 0:52:00 36
37 37 Adalyn Conn KTM Girls 1 1:04:35.585 1:04:35 37
DNF 824 Aidan Irwin KAW Youth B 0
DNF 1497 Ezra Robison KAW Youth B 0