Southeast Cross Country Association - Kids
Southeast Cross Country Association - Kids
2020 Dry Creek Results
DC | BH | NAT | PMMC | CR | WF | CB | MC | MER | MIN | MM
Overall Youth/Girls
Place Racer# Racer Name Brand Class Laps Total Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 124 Layeson Tutor SUZ Youth B 3 0:41:43.623 0:14:44 2 0:13:05 1 0:13:54 1
2 130 Zack Smith KAW Youth A 3 0:41:52.013 0:15:12 6 0:12:47 3 0:13:53 2
3 1687 Nickolas Shrewsbury KTM Youth B 3 0:42:28.723 0:14:47 4 0:13:27 4 0:14:14 3
4 33 Evan Pruitt- Gillespie KTM Youth B 3 0:42:58.105 0:14:43 1 0:13:16 2 0:14:59 4
5 5 Pearce Yeargan SUZ Youth A 3 0:43:06.769 0:15:26 11 0:14:26 8 0:13:14 5
6 29 Davian Hill KAW Youth B 3 0:45:40.615 0:15:02 5 0:13:50 5 0:16:48 6
7 15 Jaden Painter KTM Youth B 3 0:45:44.218 0:14:45 3 0:14:30 6 0:16:29 7
8 39 Mack Cauthen HUS Preteen A 3 0:46:24.170 0:16:34 15 0:14:54 11 0:14:56 8
9 212 Tylon Windham KAW Youth A 3 0:46:38.224 0:15:36 12 0:14:54 10 0:16:08 9
10 100 Brooks Turner KAW Youth A 3 0:47:15.707 0:15:55 14 0:15:36 12 0:15:44 10
11 812 Hunter Warren Youth A 3 0:47:37.954 0:15:15 8 0:14:45 9 0:17:37 11
12 211 Landon Clayton HUS Preteen A 3 0:48:12.381 0:16:38 17 0:15:19 13 0:16:15 12
13 243 Jack Johnson KAW Youth B 3 0:49:00.650 0:17:02 18 0:15:38 15 0:16:20 13
14 120 Phillip Arnold KTM Preteen A 3 0:50:59.536 0:17:52 19 0:16:06 16 0:17:01 14
15 55 Austin Hughes KTM Youth A 3 0:51:51.378 0:15:18 9 0:13:59 7 0:22:34 15
16 17 Preston Lindley KAW Youth A 3 0:51:53.446 0:15:14 7 0:21:26 18 0:15:13 16
17 612 Kylan King KAW Youth A 3 0:53:46.606 0:16:37 16 0:18:33 17 0:18:36 17
18 21 Eli Jones KAW Youth B 3 0:54:29.846 0:18:11 21 0:18:51 19 0:17:27 18
19 159 Sawyer Clayton KTM Preteen A 3 0:57:24.778 0:19:06 22 0:18:06 20 0:20:12 19
20 1497 Ezra Robison KAW Youth B 3 0:59:00.815 0:20:12 24 0:18:28 21 0:20:20 20
21 10 Brandon Sanford HUS Youth B 2 0:32:22.627 0:15:37 13 0:16:45 14
22 131 Ace Holdeman KAW Preteen A 2 0:39:01.974 0:17:55 20 0:21:06 22
23 50 Rhett sims TM Youth B 2 0:40:34.224 0:19:14 23 0:21:20 23
24 30 Braylen Carmack KAW Youth B 2 0:41:59.242 0:15:24 10 0:26:35 24
25 141 Landen Avant YAM Youth B 2 0:42:46.108 0:22:24 29 0:20:22 25
26 504 Catie Brown KTM Girls 2 0:42:49.802 0:23:18 32 0:19:31 26
27 333 Trey Woodruff KTM Youth B 2 0:43:34.994 0:20:47 26 0:22:47 27
28 76 Luke Higginbotham KTM Youth A 2 0:43:44.341 0:20:40 25 0:23:04 28
29 101 Cooper Wisdom YAM Preteen A 2 0:44:51.727 0:23:37 33 0:21:14 29
30 19 Hunter Higginbothan KTM Youth B 2 0:44:52.247 0:22:34 30 0:22:18 30
31 127 Shaun Evans KAW Youth B 2 0:46:44.331 0:23:13 31 0:23:31 31
32 1109 Michael Lindsey HON Youth B 2 0:46:50.760 0:21:15 28 0:25:35 32
33 105 Tanner Williams KAW Youth A 2 0:49:39.708 0:32:44 37 0:16:55 33
34 1791 Hannon Richardson KTM Youth A 2 0:56:32.086 0:30:51 36 0:25:41 34
35 5344 Lillian Howerton Girls 2 0:57:27.545 0:20:55 27 0:36:32 35
36 922 Tucker sims KTM Youth B 2 0:57:59.965 0:24:03 34 0:33:56 36
37 3 Noah Kissic KAW Youth B 1 0:27:42.224 0:27:42 35
38 1492 Matthew Champagne Youth B 1 0:38:05.208 0:38:05 38
DNF 1127 Rush Harper YAM Youth A 0
DNF 305 Braxton Jones KTM Youth A 0